Vrouwen beleggen beter dan mannen.....
In de wereld van beleggen zijn vrouwen niet langer toeschouwer in deze door mannen gedomineerde beleggingsarena. Ze zijn belangrijke spelers op het financiële schaakbord. Meer vrouwen in de beleggingswereld, kunnen voor verandering zorgen. We kunnen de status quo uitdagen en laten zien dat we net zo succesvol, zo niet meer, kunnen zijn. Deze ontwikkeling is gunstig voor de hele markt. Vrouwen benaderen beleggen vaak met een unieke mindset en strategieën die bijdragen aan een diverser en stabieler beleggingslandschap.
Het aantal vrouwelijke beleggers is de afgelopen jaren wereldwijd exponentieel gegroeid. Dit komt door meer financiële kennis en bewustzijn, maar ook door het besef dat beleggen noodzaak is voor een goede, onafhankelijke financiële toekomst. Zeker belangrijk als je weet hoeveel relaties er stranden. Vrouwen nemen meer controle over hun financiën en deze trend wordt weerspiegeld in de beleggingswereld. In Nederland belegt 23% van de vrouwen tegenover 39% mannen. Gelukkig neemt het aantal vrouwen snel toe.
Vrouwen verschillen in hun beleggingsaanpak van mannen. Ze zijn:
- van nature meer risico-avers;
- hebben een langere beleggingshorizon;
- meer geneigd om te diversifiëren en op duurzaamheid te letten;
- minder gevoelig voor marktschommelingen omdat ze minder handelen.
Maar het gaat niet alleen om risico-aversie; het gaat ook om een gedegen beoordeling van risico's en beloningen. Deze aanpak heeft zich in veel gevallen als voordelig bewezen, met onderzoek dat aangeeft dat vrouwelijke beleggers gemiddeld betere beleggingsrendementen behalen dan mannen.
Ondanks de groei van vrouwelijke beleggers, zijn er nog genoeg vrouwen die (nog) niet beleggen. Verder zijn er relatief weinig vrouwelijke beleggingsadviseurs of -vermogensbeheerders. Dit kan leiden tot een gebrek aan begrip en erkenning van de specifieke behoeften van vrouwelijke beleggers. Soms praat het als vrouw gewoon net even lekkerder met een vrouwelijke beleggingsexpert.
Goed nieuws: er zijn volop kansen. Technologische ontwikkelingen, zoals robo-adviseurs, beleggingsapps en partijen als Elfin, maken beleggen toegankelijker en begrijpelijker.
Steeds meer vrouwen betreden beleggingswereld, gelukkig! Hun unieke benadering van beleggen draagt bij aan de diversiteit en stabiliteit van de markt. Hoewel er uitdagingen blijven bestaan, zijn de kansen voor vrouwen in beleggen groter dan ooit tevoren. Beleggen is niet langer een mannenwereld. Beleggen is nodig voor een financiële onafhankelijke toekomst, ongeacht of je nu man of vrouw bent. Gelukkig zijn er ook nog vrouwelijke vermogensbeheerders die er persoonlijk voor zorgen dat jij belegt in een portefeuille die precies bij je past
Dus: ga zelf beleggen of laat het over aan je persoonlijke beheerder. Wil je als vrouw (of man 😊) hier verder over praten met een vrouwelijke vermogensbeheerder, bel me gerust voor een kennismaking. Just do it!
Nadia Bellussi-de Feijter
Sr. Vermogensbeheerder THB Vermogensbeheer.
Mobiel: 06 53 86 42 85
Telefoon: 013 700 97 47
Web: THBvermogensbeheer.nl
Email:
Dr. Hub van Doorneweg 155
5026 RC Tilburg